SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uroczystości w Nowej Hucie
W kościele Matki Bożej Częstochowskiej na os. Szklane Domy w Krakowie odbyła się msza święta w intencji hutników i mieszkańców Nowej Huty z okazji 30. rocznicy strajków kwietniowo-majowych w Kombinacie w 1988 roku

Po mszy św. wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał działaczom na rzecz przemian demokratycznych w Polsce odznaczenia państwowe, przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Odznaczenia te są wyrazem uznania za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej oraz działalności publicznej i społecznej.

Odznaczenia otrzymali:

- Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski – Władysław Kielian, działacz związkowy, uczestnik strajku okupacyjnego w grudniu 1981 r. w Hucie im. Lenina, organizator Funduszu Solidarnej Pomocy Pracowniczej w Walcowni Drobnej, członek komitetu strajkowego z 1988 r., poseł na Sejm RP III Kadencji, obecny przewodniczący Komisji Robotniczej Hutników NSZZ „Solidarność”, - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – Jacek Korbas, założyciel NSZZ „Solidarność” w Budopolu, uczestnik akcji protestacyjnych, członek Duszpasterstwa Ludzi Pracy Hutników w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Krakowie, - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – Tadeusz Pachuc, pracownik Hutniczego Przedsiębiorstwa Remontowego, uczestnik protestów ulicznych, kolporter, współpracownik drukarni podziemnych, członek Komitetu Strajkowego w HPR w 1988 r.

Data dodania artykułu: 2018-04-29
Autor artykułu: Małopolski UW
stat4u