SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Urodziny Łodzi
W 593 rocznice urodzin Łodzi w Starym Rynku złożono kwiaty przed obeliskiem upamiętniającym nadanie praw miejskich w Łodzi w 1423 roku.

Z okazji urodzin Łodzi, wszystkim mieszkańcom życzę, by zawsze znali swój cel, czuli się tu dobrze, korzystali z potencjału, trwali w zachwycie. Malkontenci się mylą. Pomyślcie o osadzie sprzed niemal 600 lat i rozejrzyjcie się po współczesnej Łodzi. Przeszliśmy niesamowitą drogę, ale ta podróż ciągle trwa, wciąż się zmieniamy, ulepszamy, remontujemy, budujemy i poprawiamy. Nie możemy o tym zapominać. I nie możemy przestać marzyć - powiedział podczas uroczystości wiceprezydent Tomasz Trela.

Wcześniej zaczęły się zabawy dla dzieci, były pokazy iluzjonistyczne, malowanie buzi, bańki mydlane i akrobatyka. Dzieci przygotowały łódzkie kotyliony i laurki dla Łodzi. Odbyła się również inscenizacji wręczania aktu nadania praw miejskich. W rolę średniowiecznych rajców miejskich wcieli się strażnicy z patrolu konnego, którzy przekazali wiceprezydentowi Tomaszowi Treli rękopiśmienną kopię dokumentu lokacyjnego, zaopatrzoną w woskowa pieczęć

Data dodania artykułu: 2016-07-30
Autor artykułu: www.uml.lodz.pl
stat4u