SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W Gorzowie mamy Ambasadę Szkolnych Wynalazców
Szkoła Podstawowa nr 4 otrzymała tytuł Ambasady Szkolnych Wynalazców za aktywne rozwijanie dziecięcej kreatywności i twórczego myślenia, a jej uczennica – Julia Bobin – została laureatką w kategorii gra planszowa lub komputerowa.
30 maja, tuż przed Dniem Dziecka, w Warszawie w siedzibie Urzędu Patentowego RP wręczono nagrody laureatom konkursu dla małych wynalazców i konstruktorów, zorganizowanego przez Urząd Patentowy RP oraz Polską Akademię Dzieci.

Uczennica klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 4, Julia Bobin, której opiekunem jest Katarzyna Skoczylas, zdobyła I miejsce i tytuł laureata w kategorii gra planszowa lub komputerowa. Julia z rodzicami i swoją wychowawczynią uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu konkursu w Warszawie i z radością przyjęła z rąk prezes Alicji Adamczak cenne nagrody oraz Certyfikat jakości Polskiego Towarzystwa Badania Gier za grę „Światy Królika”.

Podczas drugiej edycji konkursu, adresowanego do dzieci w wieku od 5 do 13 lat, nadesłano 141 projektów. Członkowie jury byli pod ogromnym wrażeniem kreatywności dzieci oraz zaangażowania jakie młodzi autorzy oraz ich opiekunowie włożyli w wykonanie prac.

Data dodania artykułu: 2015-06-07
Autor artykułu: źródło-www.gorzow.pl
stat4u