SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W Kielcach obchodzono Dzień Flagi
W Kielcach obchodzono Dzień Flagi. W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miejskich, samorządowych, parlamentarzyści oraz służby mundurowe. Dokładnie w południe na maszt wciągnięto flagę państwową. W trakcie uroczystości wręczono cywilne odznaczenia państwowe: 1 Złoty i trzy Brązowe Krzyże Zasługi

Podczas obchodów Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 29 przekazano pod opiekę sztandar Koła Kombatanckiego nr 22. Honorowe szefostwo nad Kieleckim Szwadronem Kawalerii objęła wojewoda.

W ramach Święta Flagi wręczono nagrody laureatom V Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych. W konkursie, w którym wystartowały 24 szkoły, przyznano nagrody w dwóch kategoriach: za najlepszy pokaz musztry oraz za znajomość symboli narodowych, szkolnych i ceremoniału szkolnego. W konkursie wiedzy trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie ZSP nr 1 im. Józefa Wybickiego w Kielcach. Znaleźli się również w gronie laureatów w kategorii: pokaz musztry.

Uroczystości na kieleckim Rynku zakończył pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Data dodania artykułu: 2016-05-03
Autor artykułu: www.um.kielce.pl
stat4u