SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W Olsztynie szukamy 80 bohaterów
Aby znaleźć prawdziwą biedę nie wystarczy dobra wola. Niezbędni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 10 000. Wolontariusz Szlachetnej Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami.
Masz ukończone 18 lat? Czujesz w sobie chęć niesienia pomocy innym? Chcesz sprawdzić się w działaniu? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi TAK - Szlachetna Paczka czeka właśnie na Ciebie! Dla 74 procent Wolontariuszy udział w Szlachetnej Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w ich życiu. To nie tylko radość z niesienia pomocy, ale również okazja do rozwijania cenionych na rynku pracy kompetencji, takich jak: komunikacja, organizacja pracy czy umiejętność pracy w zespole.

Dołącz do Drużyny SuperW i zgłoś się na stronie: www.superw.pl

Szlachetna Paczka jest to ogólnopolski projekt organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest mądra pomoc osobom oraz rodzinom potrzebującym. Wolontariusze sami odnajdują potrzebujących i podejmują decyzję o włączeniu rodzin do projektu. Współpracują z darczyńcami przygotowującymi paczki i działają w drużynie w celu organizacji magazynu, transportu paczek.

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad 1,5% Polaków.

Data dodania artykułu: 2014-10-08
Autor artykułu: źródło-www.olsztyn.eustat4u