SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W czerwcu otwarcie polikliniki
Przy Centrum Onkologii zakończyła się budowa Polikliniki „Centrum”. Od 13 czerwca zacznie ona przyjmować pierwszych pacjentów.

W związku z tym znajdująca się obecnie w budynku głównym przychodnia zostanie przeniesiona do nowego obiektu położonego w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Onkologii. Poliklinika powstał przy ul. Romanowskiej naprzeciwko Hotelu Pozyton.

Pomysł budowania polikliniki został opracowany przed trzema laty. Nowa placówka pozwoli rozładować tłok w przychodniach Centrum Onkologii. Były one budowane z myślą o obsłudze około setki pacjentów. Tymczasem obecnie z usług przychodni onkologicznych korzysta nawet ponad tysiąc osób. W nowej poliklinice, w przestronnych gabinetach znajdzie się niezbędna aparatura diagnostyczna. Dzięki temu pacjent nie będzie musiał przerywać wizyty, by w innej części szpitala wykonać zlecone przez lekarza badania. Budynek zaprojektowano tak, by osoby oczekujące na wizytę czuły się komfortowo. Każdy gabinet będzie wyposażony w oddzielną minipoczekalnię. Przy Poliklinice "Centrum" powstał również duży parking mieszczący około 285 pojazdów.

Wartość zrealizowanych prac budowlanych to około 25 mln zł. Budowa obejmowała wzniesienie piętrowego obiektu w kształcie litry L o powierzchni około 6,5 tys. metrów kwadratowych. W przyszłości będzie można go rozbudowywać o kolejne kondygnacje. Inwestycja powstała na działce, którą Centrum Onkologii nabyło od miasta na preferencyjnych warunkach.

Data dodania artykułu: 2016-05-19
Autor artykułu: www.bydgoszcz.pl
stat4u