SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W majowym nastroju w Olsztynie
Polonezem na 40 par uczniowie z Zespołu Szkół numer 3 w Olsztynie uczcili zbliżające się Święto Flagi. Jak powiedziała dyrektor szkoły, Pani Jadwiga Baczewska, tancerzy byłoby jeszcze więcej, ale znaczną część sali trzeba było pozostawić widzom, wśród których byli m.in. wojewoda Artur Chojecki, dyrektor Biura Wojewody Agnieszka Warakomska-Poczobutt, kurator oświaty Krzysztof M. Nowacki, czy proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego ks. prał. Józef Romanowski.

Po polonezie rewelacyjny występ dali najmłodsi – przedszkolacy, którzy wykazali się umiejętnościami muzycznymi i tanecznymi. Clou imprezy był wzorowany na telewizyjnym teleturnieju quiz wiedzy o kraju pod hasłem „Kochamy Cię, Polsko!". Program przygotowany przez uczniów i nauczycieli udowodnił, że o patriotyzmie można mówić i pokazywać atrakcyjnie i radośnie.

Dopełnieniem imprezy był biało-czerwony tort, który dla uczniów, podobnie jak nagrody, ufundował wojewoda warmińsko-mazurski. „To już staje się tradycją – powiedział Artur Chojecki – że nieledwie w przeddzień naszych pięknych, majowych świąt spotykamy się ponownie w tej szkole, aby wspólnie cieszyć się wydarzeniem sprzed 227 lat, które tak ważne jest dla wszystkich Polaków. Niech się święci 3 Maja!".

Data dodania artykułu: 2018-04-30
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UW
stat4u