SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wejherowo uczciło TOW Gryf Pomorski
Walka bohaterów „Gryfa” o wolną Polskę nie poszła na marne. Ich ideały przejęli synowie i wnukowie. Z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Wejherowa Marcinem Drewą rozmawiał Andrzej Ficek

AF- Kto jest autorem Uchwały Rady Miasta o nadaniu nazwy Ronda i przy jakiej ulicy się ono znajduje?

MD-Autorem projektu uchwały Rady Miejskiej w Wejherowie dotyczącej nadania Rondu im. Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski jestem ja. Rondo zlokalizowane jest u zbiegu ulic Augustyna Necla, Jana Patoka i Gryfa Pomorskiego w Wejherowie.

AF- Co Pana zainspirowało do złożenia tego wniosku?

MD-Celem mojej pracy jako radnego Wejherowa jest ciągła wrażliwość na kwestię „polityki historycznej”. Rozumiem to jako ciągłe upamiętnianie i oddanie hołdu osobom i wydarzeniom dla naszej ojczyzny najważniejszych. W „Gryfie Pomorskim” było wielu wspaniałych bohaterów, którzy oddali życie za Ojczyznę Zasługują Oni wszyscy na najwyższe uznanie i naszą z serca płynącą głęboką wdzięczność. Walka bohaterów „Gryfa” o wolną Polskę nie poszła na marne. Ich ideały przejęli synowie i wnukowie. My szczególnie w tym czasie musimy o tym pamiętać i tę wiedzę propagować.

AF- Ilu radnych głosowało za?

MD-Osiemnastu radnych było ZA, jeden wstrzymał się od głosu.

AF--Kiedy możemy liczyć na oficjalne nadanie tej nazwy?

MF-Dokładną datę poznamy w najbliższym czasie. Chciałbym , aby to wydarzenie zjednoczyło jak największą ilość osób. Już teraz serdecznie Państwa zapraszam na uroczystość odsłonięcia. Bądźmy tam razem.

Data dodania artykułu: 2017-04-27
Autor artykułu: Andrzej Ficek
stat4u