SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wigilijna wieczerza dla wszystkich potrzebujących
Tradycyjne potrawy, napoje, obowiązkowy opłatek i świąteczna atmosfera radości - Caritas Archidiecezji Poznańskiej jak co roku organizuje Wigilię dla wszystkich potrzebujących mieszkańców miasta. Punktualnie o godzinie 11.00 zgromadzeni uczestnicy zasiądą do świątecznego stołu.
Osoby samotne, ubogie, bezdomne - na wieczerzę wigilijną może przyjść każdy bez względu na wiek czy status społeczny. Organizatorom akcji zależy bowiem na stworzeniu miłej, świątecznej atmosfery, pełnej radości i szczerych życzeń.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej tak wyjątkową Wigilię organizuje już od dwudziestu lat. Od pięciu lat odbywa się ona na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które mogą pomieścić znacznie więcej osób. Jest to bardzo istotne, gdyż taka Wigilia cieszy się sporym zainteresowaniem. W ubiegłym roku do świątecznego stołu na targach zasiadło ponad tysiąc osób.

Życzenia wszystkim uczestnikom Wigilii złoży metropolita poznański Stanisław Gądecki oraz prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

Organizacja wieczerzy możliwa jest dzięki ofiarności wielu osób. Wigilię wsparł również finansowo Urząd Miasta Poznania.

Data dodania artykułu: 2014-12-23
Autor artykułu: źródło-www.poznan.pl
stat4u