SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wizyta Ambasadora Czech w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim
Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek spotkał się dzisiaj z ambasadorem Republiki Czeskiej Ivanem Jestřábem. Wizyta miała charakter kurtuazyjny.

Doktor Ivan Jestřáb swoją funkcję Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Ambasadora Republiki Czeskiej w Polsce sprawuje od października 2017 roku. Ambasador posiada bogate doświadczenie zawodowe. Wcześniej piastował stanowisko doradcy premiera Czech ds. polityki zagranicznej oraz stanowiska kierownicze w kilku Departamentach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a do tej pory pełnił funkcję ambasadora Czech m.in. w Indiach, Nepalu, Gruzji, Armenii, Bangladeszu, Serbii czy na Sri Lance.

Republika Czeska jest jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski, a stosunki pomiędzy tymi dwoma krajami zajmują ważne miejsce w polskiej polityce zagranicznej. W maju br. z wizytą w Polsce przebywał Prezydent Republiki Czeskiej Miloš Zeman, który podczas swojego pobytu spotkał się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim, Marszałkiem Sejmu oraz Marszałkiem Senatu. Podczas tych spotkań omawiano w szczególności kwestie związane z członkostwem w Unii Europejskiej oraz ze współpracą dwustronną w ramach Grupy Wyszehradzkiej, a także zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i stosunków gospodarczych.

Data dodania artykułu: 2018-07-06
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u