SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wizyta Minister Edukacji Narodowej w Lewinie Brzeskim i Łosiowie
Spotkanie z nauczycielami i rodzicami szkoły podstawowej w Łosiowie oraz samorządowcami w Lewinie Brzeskim – to pierwsza część poniedziałkowej wizyty szefowej MEN w województwie opolskim

Podczas spotkania powiedziałam samorządowcom, że w tej gminie nie zostanie zamknięty żaden budynek i nie zostanie zwolniony żaden nauczyciel. Tutaj zmiana praktycznie nie zostanie zauważona. Takich samorządów jak ten jest w Polsce większość – podkreśliła szefowa MEN.

Minister edukacji na zaproszenie Posła Pawła Kukiza odwiedziła także nauczycieli i rodziców z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Łosiowie.

Rozmawiała tam z nimi o zaplanowanych zmianach w systemie edukacji oraz odpowiadała na wiele pytań dotyczących reformy. Pytania ze strony nauczycieli i rodziców dotyczyły obecnego funkcjonowania szkoły.

Rozmówcy Minister Edukacji Narodowej szczególny nacisk kładli na liczebność klas po wprowadzeniu zmian. Rozmawiano także o roli organu prowadzącego w wyborze dyrektora szkoły. Zwracano przy tym uwagę na wzmocnienie roli rodziców i nauczycieli w tym procesie. Rozmówcy zgodzili się również, że obecny system edukacji nie wspiera samodzielnego myślenia ucznia, lecz przygotowuje go wyłącznie do zdawania testów – a to należy koniecznie zmienić.

– Rodzice i nauczyciele wskazywali na etapowość kształcenia i bylejakość wynikającą z podstaw programowych. Zwracali uwagę na klasę czwartą, kiedy dziecko po okresie wczesnoszkolnym dowiaduje się z dnia na dzień, że musi samodzielnie uczyć się i pisać sprawdzian – powiedziała Minister Anna Zalewska.

Data dodania artykułu: 2016-10-18
Autor artykułu: mat. prasowe MEN
stat4u