SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wizyta Minister Edukacji Narodowej w Rawie Mazowieckiej
Spotkanie z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1 oraz otwarcie zmodernizowanego budynku Przedszkola Miejskiego nr 1 „Tęczowa Jedyneczka” – to główne punkty wizyty minister Anny Zalewskiej w Rawie Mazowieckiej w województwie łódzkim w czwartek, 30 listopada br.

Przedszkole powstało w latach 1946-1948 jako najstarsza tego typu placówka w Rawie Mazowieckiej i potrzebowało gruntownego remontu. Pozyskanie w ubiegłym roku przez lokalne władze środki z budżetu państwa pozwoliły na modernizację i rozbudowę placówki. Inwestycja realizowana była od 7 czerwca 2016 r. do 31 października 2017 r., a jej koszt wyniósł 4,7 mln zł, z czego 2 mln zł pochodziły ze środków centralnych.

Po remoncie przedszkole zyskało nowy wygląd stając się nowoczesną i funkcjonalną placówką w pełni przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wybudowano nowoczesne zaplecze kuchenne, salę wielofunkcyjną, gdzie odbywają się zajęcia dodatkowe dla dzieci. Kolorowe, funkcjonalne sale zajęć z zapleczem sanitarnym, przestronna szatnia, bogata baza dydaktyczna czy lepsze zaplecze socjalne dla pracowników przedszkola wpłyną na jakość pracy przedszkola.

Obecnie do przedszkola „Tęczowa Jedyneczka” uczęszcza 170 dzieci, które uczą się w 7 oddziałach ogólnodostępnych i 2 oddziałach integracyjnych.

Wcześniej, szefowa MEN odwiedziła rawską Szkołę Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. Spotkała się tam z nauczycielami, przedstawicielami rady rodziców i uczniami.

Data dodania artykułu: 2017-12-03
Autor artykułu: mat. prasowe MEN
stat4u