SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wizyta wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Poznaniu
Wicepremier Mateusz Morawiecki spotkał się z wielkopolskimi przedsiębiorcami, których zaprosił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Morawiecki przedstawił założenia autorskiego Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i odniósł się do spraw związanych z rozwojem Poznania i Wielkopolski. - Jestem niezwykle rad, że dzisiejsze spotkanie ma formę debaty. Rozmowy z państwem - przedsiębiorcami, którzy czynią z Wielkopolski tak silny region - są ważnym elementem konsultowania Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - mówił wojewoda.

Minister rozwoju pokreślił rolę zwrócenia się w stronę rodzimego rynku towarów i usług, dzięki czemu polska gospodarka nie tylko będzie miała szansę na rozwój, ale też stanie się konkurencyjna na międzynarodowych rynkach. Zdaniem wicepremiera istotne jest wspieranie współpracy gospodarczej również z krajami spoza strefy euro. Trwają prace nad systemowym ułatwieniem polskim przedsiębiorcom prowadzenia biznesu. Zmiany mają dotyczyć między innymi prawa budowlanego czy decyzji środowiskowych. Do końca roku gotowa ma być też konstytucja dla biznesu.

Wcześniej minister Morawiecki odwiedził Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie rozpoczęły się targi przemysłu meblarskiego i drzewnego Drema i Furnica. Jak podkreślił wicepremier, dzięki innowacjom i projektom wykorzystującym najnowsze technologie Polska ma szanse stać się największym eksporterem mebli w Europie. Stwarza to duże możliwości dla Poznania i Wielkopolski, gdzie bije serce branży.

Mateusz Morawiecki odwiedził też poznańskie Zakłady Cegielskiego oraz złożył kwiaty pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 oraz Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

Data dodania artykułu: 2016-09-17
Autor artykułu: Wielkopolski UW
stat4u