SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wizyta wicewojewody w powiecie kaliskim
Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg odwiedziła dziś Kalisz. Spotkała się między innymi z dyrektorami domów pomocy społecznej oraz wzięła udział w konferencji „Zderzenie rzeczywistości w Domach Pomocy Społecznej z obowiązującymi przepisami prawa”. Na zakończenie wizyty wicewojewoda uczestniczyła w otwarciu drogi w Cekowie w powiecie kaliskim, która przebudowana została w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

W ramach zadania dokonano przebudowy odcinka o długości 3,78 kilometrów. Dotacja celowa z budżetu państwa wyniosła 866 622 złotych. Przebudowana droga Gostynie-Szadykierz-Ceków stanowi główną arterię komunikacyjną, na której opierają się drogi gminne gwarantujące dojazd do stolicy gminy Cekowa-Kolonii. Wraz z przebudową drogi mieszkańcom poprawił się dojazd do budynków użyteczności publicznej między innymi urzędu gminy, gminnego ośrodka pomocy społecznej i szkół.

Podczas wizyty w siedzibie kaliskiego starostwa powiatowego doszło do podpisania umowy na prowadzenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w jednostkach oświaty dziewięciu gmin w regionie. Do samorządów z powiatu kaliskiego trafi na ten cel łącznie 245 000 złotych. - Dobra współpraca rządu i samorządów to podstawa, aby lepiej żyło się obywatelom - zapewniała na spotkaniu wicewojewoda.

Wicewojewoda Marlena Maląg w Cekowie-Kolonii dokonała także wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla 27 par zamieszkujących teren samorządu.

Data dodania artykułu: 2017-11-17
Autor artykułu: Wielkopolski UW
stat4u