SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wizyta wojewody w Elblągu
Dziś (17 maja ) w Elblągu na zaproszenie Prezydenta Witolda Wróblewskiego gościł Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki. Robocza wizyta była okazją do omówienia ważnych dla Elbląga spraw dotyczących między innymi odpraw fitosanitarnych, schetynówek, budowy nowej strażnicy, czy siedziby Straży Granicznej.

- Jest to robocza wizyta, podczas której chcemy omówić z Prezydentem najważniejsze sprawy, w których możemy jako służby państwowe współdziałać z lokalnym samorządem – podkreślał podczas wizyty Wojewoda Artur Chojecki.

- Serdecznie dziękuję Panu Wojewodzie za to, że odwiedził dziś nasze miasto. Dzięki temu możemy zaprezentować potencjał Elbląga i możliwości jego wykorzystania. Jednym z bardzo ważnych poruszanych dziś tematów jest kwestia uruchomienia odpraw fitosanitarnych w elbląskim porcie, o którą od dłuższego czasu zabiegamy. To sprawa bardzo ważna dla rozwoju portu. Dzięki odprawom poszerzony zostanie wachlarz towarów, które mogłyby wpływać do Elbląga. Mamy zainteresowanych inwestorów. Jedna z firm chciałaby importować zrębki. Mam więc nadzieję, że uda się ten temat doprowadzić jak najszybciej do szczęśliwego finału – zaznaczył Prezydent Witold Wróblewski.

W celu pokazania niezbędnej infrastruktury i omówienia stanu przygotowań do uruchomienia odpraw fitosanitarnych Pan Wojewoda odwiedził elbląski port – obejrzał zarówno terminal pasażerski i towarowy oraz siedzibę elbląskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która jest praktycznie gotowa do przeprowadzania odpraw.

-Na dzień dzisiejszy wspólnie z Panem Prezydentem uważamy, że nie potrzeba w tym celu budować nowej infrastruktury. Ja jestem otwarty i przychylny tej inicjatywie. Na pewno będę w tej sprawie w kontakcie z Ministerstwem Rolnictwa, ponieważ jest jeszcze kwestia wpisania się w przepisy prawa. 7 czerwca umówiliśmy się Z Panem Prezydentem na spotkanie w Olsztynie z moimi służbami, aby jeszcze raz wnikliwie przeanalizować ten temat zarówno pod kątem finansów, jak i wyposażenia – podsumował Wojewoda Artur Chojecki.

Podczas dzisiejszej wizyty Wojewoda odwiedził również placówkę Straży Granicznej, gdzie rozmawiał z Komendantem na temat budowy nowej siedziby, obejrzał działkę przeznaczoną na budowę nowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz Miejskie Centrum Monitoringu.

Data dodania artykułu: 2016-05-18
Autor artykułu: UM Elbląg
stat4u