SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 w Woli Okrzejskiej
Wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek wziął udział w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2016/2017 w Woli Okrzejskiej. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Kazimierza Gurdy, który w swojej homilii nawiązał do nieprzypadkowego wyboru Woli Okrzejskiej na dzisiejsze obchody. Trwa bowiem rok sienkiewiczowski, a Henryk Sienkiewicz, wybitny pisarz i noblista, urodził się i spędził dzieciństwo właśnie w tej miejscowości.

Po mszy świętej nastąpiła część oficjalna uroczystości, na której nie zabrakło znaczących gości. W gronie parlamentarzystów znalazł się poseł Lech Sprawka – członek sejmowej Komisji Edukacji, poseł Krzysztof Głuchowski oraz wiceminister sportu, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Jarosław Stawiarski.

Najpierw wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wraz z Kurator Oświaty w Lublinie Teresą Misiuk przekazali wiązankę kwiatów i oddelegowali uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym do złożenia kwiatów pod pomnikiem w Radoryżu Kościelnym poświęconym bohaterom II wojny światowej. Symboliczne przekazanie kwiatów wpisało się w obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Więcej przeczytasz i zobaczysz TUTAJ

Data dodania artykułu: 2016-09-02
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u