SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewódzkie Obchody Święta Policji
24 lipca to dzień, w którym przypada w Polsce Święto Policji, ustanowione na mocy decyzji Sejmu RP. Z tej okazji w Pszczynie odbyły się dziś wojewódzkie obchody święta. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy komendanta wojewódzkiego Policji nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego, komendanta powiatowego Policji w Pszczynie mł. insp. Piotra Sidziny oraz burmistrza miasta Dominika Skrobola, a honorowy patronat nad nim objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ceremonii uczestniczył wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz. Po uroczystej mszy świętej i przemarszu ulicami miasta, na Placu przy Muzeum Zamkowym wicewojewoda w imieniu Prezydenta RP odznaczył 44 funkcjonariuszy Medalem za Długoletnią Służbę. W przemówieniu skierowanym do policjantów podkreślił rolę, jaką pełnią oni na co dzień w dbaniu o bezpieczeństwo i porządek w naszym województwie. – Policja na Śląsku zawsze cechuje się dużym profesjonalizmem, rzetelnością, sumiennością oraz wrażliwością społeczną, która jest niezbędna do wykonywania tej trudnej i odpowiedzialnej służby. Wiem, że robicie Państwo wszystko, aby nasze województwo było bezpieczne oraz przyjazne. I za to działanie pragnę Wam z potrzeby serca powiedzieć głośne słowo „dziękuję” – mówił wicewojewoda. Uroczystość była także okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, które funkcjonariusze odebrali z rąk komendanta Krzysztofa Justyńskiego.

Po oficjalnej części obchodów przyszedł czas na atrakcje, w tym między innymi musztrę paradną w wykonaniu Kampanii Honorowej i Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji oraz pokazy policji konnej czy psów policyjnych. Podczas pikniku rodzinnego przybyli goście dzięki licznym stoiskom tematycznym mogli też poznać tajniki codziennej pracy w policji.

Data dodania artykułu: 2018-07-26
Autor artykułu: Śląski UW
stat4u