SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka
W Krakowie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 145-lecia Krakowskiej Straży Pożarnej. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Kozłowski oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Bazylice Mariackiej, następnie na płycie Rynku Głównego odbył się uroczysty apel, po którym wiceminister Krzysztof Kozłowski wręczył zasłużonym strażakom medale i odznaczenia państwowe oraz odczytał list ministra spraw wewnętrznych i administracji. Joachim Brudziński podziękował strażakom za ofiarną służbę, odwagę i zaangażowanie oraz życzył im satysfakcji i dumy z pełnionej służby.

– Ofiarność polskich strażaków, zarówno pełniących służbę w Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhów oraz druhen z OSP zasługuje na uznanie i szacunek wszystkich obywateli. (...) Krakowska Straż Pożarna niesie pomoc już od 145 lat. Doskonale zdaję sobie sprawę, że walcząc o ludzkie życie i zdrowie bardzo często narażacie własne bezpieczeństwo – przekazał minister Joachim Brudziński.

Podczas wydarzenia można było również zobaczyć defiladę pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych, a także pokaz sprzętu strażackiego.

Data dodania artykułu: 2018-05-09
Autor artykułu: Małopolski UW
stat4u