SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w Cybince
W Zespole Szkół w Cybince odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak pogratulował uczniom sukcesów w nauce i życzył udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Życzę wam pięknych wakacji, które zapamiętacie do końca życia. Proszę was jednak jako wojewoda, który odpowiada za bezpieczeństwo, byście w wakacje nie wyłączali myślenia – zaapelował Wojewoda Lubuski do zebranych dzieci i młodzieży podkreślając, że niebezpieczne sytuacje mogą przytrafić się nawet w pięknych okolicznościach wakacyjnego odpoczynku.

Wojewoda podziękował również Lubuskiemu Kuratorowi Oświaty i pracownikom kuratorium za intensywną pracę podczas wdrażania reformy edukacji. Podziękowania za zaangażowanie i wielki wkład w edukację młodego pokolenia oraz naukę bycia Polakiem, patriotą, szczególnie w roku stulecia niepodległości ojczyzny otrzymali wszyscy nauczyciele województwa lubuskiego. Wojewoda zwrócił się również do samorządowców, dziękując za podejmowanie odważnych wyzwań i inwestowanie w oświatę oraz w rozwój dzieci.

Po rozdaniu świadectw wzorowym uczniom oraz wręczeniu nagród specjalnych za wybitne osiągnięcia w mijającym roku szkolnym Wojewoda Lubuski zwrócił się do zebranych rodziców słowami:

- Dobrej szkoły bez wsparcia i współpracy z rodzicami nie byłoby. To wspólnie z gronem pedagogicznym budujecie przyszłość swoich dzieci. Również serdecznie zachęcam państwa do jak najszybszego składania wniosków o przyznanie świadczenia z Programu Rządowego „Dobry Start”. Mam nadzieję, że te pieniądze pozwolą na to, by nie martwić się o rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego – powiedział wojewoda deklarując, że urzędnicy Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego zawsze służą pomocą w składaniu wniosków i chętnie udzielą wyjaśnień na wszelkie pytania.

Data dodania artykułu: 2018-06-22
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u