SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewoda spotkał się z użytkownikami portali społecznościowych
Miało być ciekawie, sympatycznie i rzeczowo. I tak było. We wtorkowy wieczór wojewoda lubelski Przemysław Czarnek spotkał się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim z użytkownikami portali społecznościowych z Facebooka, Twittera i YouTubea. Najliczniejsze grono sympatyków reprezentowali przedstawiciele Facebooka. To właśnie przez ten portal była prowadzona relacja na żywo, której transmisję można zobaczyć na profilu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego https://www.facebook.com/LubelskiUrzadWojewodzki/

Okazją do spotkania był początek nowego roku. Każda z przybyłych osób mogła podzielić się opłatkiem z wojewodą Czarnkiem, ale także zrobić z nim zdjęcie. Całe spotkanie było przede wszystkim doskonałym pretekstem do kolędowania i mądrego dyskutowania o polityce, czyli rozumnej trosce o dobro wspólne, jak bardzo często podkreśla Przemysław Czarnek.

Spotkanie uświetnił występ zespołu wokalnego Szeligowski Art Vocal z klasy śpiewu Agnieszki Piekaroś-Padzińskiej ze Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, przy fortepianie z Jolantą Skorek-Münch.

Podczas spotkania nie zabrakło także podsumowania dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wojewoda odniósł się do fragmentów expose premiera Mateusza Morawieckiego, w kontekście województwa lubelskiego, ale także w kontekście jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Trudno znaleźć w dziejach Polski taki okres w jakim żyjemy dzisiaj. Trudno znaleźć moment, w którym moglibyśmy mieć tak ogromną szansę na wydobycie Polski, narodu, społeczeństwa polskiego, na powierzchnię. Nie było do tej pory sytuacji, w której w Polsce byłyby realizowane tak mądre i efektywne programy społeczne i gospodarcze. Rząd traktuje tę politykę społeczno-gospodarczą jako jedno, jako naczynie połączone. Pan premier Mateusz Morawiecki wielokrotnie to powtarzał, że nie ma dobrej polityki społecznej, bez dobrej polityki gospodarczej – mówił wojewoda Przemysław Czarnek.

Współorganizatorem debaty na temat expose premiera Mateusza Morawieckiego był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej.

Data dodania artykułu: 2018-02-05
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u