SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewoda uhonorował samorządowców ze Zbąszynka
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale złote za długoletnią służbę zasłużonym pracownikom Urzędu Miejskiego w Zbąszynku i jednostek organizacyjnych Gminy Zbąszynek. To forma podziękowania od państwa polskiego za wzorową pracę.

- To ukłon w stronę Polski lokalnej. W imieniu rządu polskiego dziękuję tym wszystkim, dzięki którym Polska się rozwija i buduje swoją siłę i pozycję. Jest to współczesny wymiar patriotyzmu i lekcja dla młodego pokolenia, jak powinno się uczciwie i sumiennie pracować – zaznaczył Wojewoda Lubuski. W małych ojczyznach samorządowych odbywa się praca u podstaw i buduje się sukces całego regionu. Za te dobre kontakty w gminach bardzo dziękuję, bo razem tworzymy potencjał gospodarczy województwa lubuskiego – dodał Wojewoda.

Medal za długoletnią służbę polskie odznaczenie cywilne z okresu II Rzeczypospolitej, ustanowione w 1938 r., a przywrócony w 2007 r., jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

Data dodania artykułu: 2018-06-07
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u