SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewoda z wizytą na Podkarpaciu
Bardzo dziękuję samorządowi województwa podkarpackiego oraz pani wojewodzie za wsparcie jakie zostało udzielone dla województwa kujawsko-pomorskiego po nawałnicy, która w sierpniu bieżącego roku przeszła przez nasz region – mówił na specjalnej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Sejmik Województwa Podkarpackiego przekazał 120 tys. zł pomocy dla gminy Sośno, która najbardziej w regionie ucierpiała podczas sierpniowej nawałnicy.

To jest największe wsparcie spoza województwa kujawsko-pomorskiego, które do nas dotarło, więc szczególnie pragnę jeszcze raz za tę pomoc i okazane serce podziękować – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej po specjalnej sesji Sejmiku, Mikołaj Bogdanowicz zwrócił także uwagę, że bardzo wiele firm z całego kraju odpowiedziało na apel ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, w tym przedsiębiorcy z podkarpacia.

Otrzymaliśmy 600 ton materiałów budowlanych, które naprawdę rozwiązują bardzo dużo problemów u tych ludzi, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują. Również trzy firmy z podkarpacia skierowały taką pomoc na teren województwa kujawsko-pomorskiego: dwie z powiatu tarnobrzeskiego, jedna z powiatu stalowowolskiego. Bardzo dziękuje za to wsparcie – powiedział.

Łącznie z Podkarpacia przyjechało 78 palet cegieł, o łącznej masie 108,5 tony. Trafiły w całości do powiatu nakielskiego – jednego z pięciu najbardziej poszkodowanych w kujawsko-pomorskim.

Na koniec wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zapewnił o pomocy ze strony naszego województwa, jeżeli w podobnej sytuacji znalazłoby się Podkarpacie.

W konferencji prasowej uczestniczyli także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz przewodniczący Sejmiku Jerzy Cypryś.

Data dodania artykułu: 2017-10-30
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u