SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojskowe święto w Krakowie
W Krakowie odbyły się obchody Święta Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponentu Lądowego im. gen. Władysława Andersa w Krakowie. W uroczystościach wziął udział wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Gościem była również córka generała Andersa – minister Anna Maria Anders, kombatanci oraz harcerze. Wydarzenie rozpoczęło się nadaniem dwóm salom znajdującym się na terenie jednostki imion generała broni Włodzimierza Potasińskiego oraz generała Bronisława Kwiatkowskiego, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Podczas uroczystego apelu złożono też kwiaty pod pomnikami Armii Kraków oraz gen. Władysława Andersa. Odbyły się również pokaz musztry paradnej w wykonaniu licealistów oraz defilada wojskowa.

- To, jak Państwo świętujecie dzisiaj, świadczy o tym, jak pracujecie na co dzień. (…) Centrum Operacji Lądowych – pomimo tego, że jest stosunkowo nową formacją – jest bardzo istotnym elementem obronności naszego kraju i tak jest postrzegane powszechnie – mówił podczas uroczystości wicewojewoda Piotr Ćwik. – Myślę, że Państwo godnie kontynuują tradycję polskiego oręża poprzez realizację swoich codziennych zadań. Życzę Wam wiele satysfakcji z pracy oraz wszystkiego dobrego!

Data dodania artykułu: 2017-05-17
Autor artykułu: Małopolski UW
stat4u