SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wspólny bilet na komunikację miejską i kolejową w Nowym Opolu
Od dnia 1 stycznia 2017 r., tj. z chwilą rozszerzenia granic Miasta Opola, zwiększyła się liczba stacji kolejowych objętych umową zawartą między Miastem Opole a Spółką Przewozy Regionalne, dotyczącą tzw. „wspólnego biletu na komunikację miejską i kolejową”. Do listy opolskich stacji kolejowych dołączyły: BORKI OPOLSKIE, CHMIELOWICE i CZARNOWĄSY.

Pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o., posiadający ważne bilety okresowe na wszystkie linie, w tym także bilety elektroniczne zakupione za pośrednictwem aplikacji mobilnej SkyCash, mają więc prawo do przejazdów na podstawie takich biletów pociągami Spółki Przewozy Regionalne, pomiędzy dziewięcioma stacjami kolejowymi znajdującymi się w granicach administracyjnych Nowego Opola. Są to następujące stacje:

Opole Główne, Opole Gosławice, Opole Groszowice, Opole Grotowice, Opole Wschodnie, Opole Zachodnie, Borki Opolskie, Chmielowice, Czarnowąsy.

Szczegółowe informacje odnośnie zasad honorowania biletów MZK Sp. z o.o. w pociągach Przewozów Regionalnych Sp. z o.o. znajdują się na stronie internetowej http://www.mzkopole.pl/przewozy-regionalne/

Data dodania artykułu: 2017-01-10
Autor artykułu: www.opole.pl
stat4u