SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wsparcie dla budowy obwodnicy Tomaszowa
Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego należy do najdłużej oczekiwanych inwestycji drogowych na terenie województwa lubelskiego. Przebiegająca przez miasto droga S17 stanowi utrudnienie dla podróżnych oraz stałe zagrożenie dla mieszkańców miasta. Mieszkańcy Tomaszowa podnosili od wielu lat problem, który uległ znacznemu pogorszeniu od momentu otwarcia przejścia granicznego Hrebenne-Rawa Ruska

Wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek, poseł na Sejm Sławomir Zawiślak oraz burmistrz miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski poinformowali podczas konferencji prasowej, że w ścisłej współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa dążyć będą do intensyfikacji i przyspieszenia działań związanych z budową tej obwodnicy.

Inwestycja licząca 9,580 km ma zostać zlokalizowana po wschodniej stronie miasta Tomaszów Lubelski, na terenie miasta Tomaszów Lubelski oraz miejscowości Dąbrowa, Rogóźno Sabaudia, Łaszczówka, Łaszczówka Kolonia i Jeziernia, położonych w powiecie tomaszowskim, województwo lubelskie.

Więcej przeczytasz i zobaczysz TUTAJ

Data dodania artykułu: 2016-09-05
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u