SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wsparcie dla młodych sportowców
Wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski wraz z posłem Leszkiem Dobrzyńskim i przedstawicielem Ministerstwa Sportu i Turystyki p. Maciejem Pliszką przekazał dziś informację o dotacji dla 84 klubów sportowych w Zachodniopomorskiem w ramach ministerialnego programu „Klub”. W konferencji w Myśliborzu udział wzięli też samorządowcy – starosta Danuta Patkowska, burmistrz Piotr Sobolewski oraz trenerzy dofinansowanych klubów.

W Myśliborzu dotacje ministerialne uzyskały kluby „Osadnik” oraz „Szkuner” . Łącznie, w całym kraju, dofinansowanie dostało ponad 2 tys. małych i średnich klubów sportowych na kwotę sięgającą blisko 24 mln zł. Dzięki dofinansowaniu kluby mogą wysyłać dzieci na obozy sportowe, opłacić pracę trenerów czy zakupić sprzęt sportowy.

- Sport to nie tylko duże kluby, emocjonujące widowiska piłkarskie czy olimpiady, to także małe miejscowości oraz dzieci i młodzież, kluby, które mają znacznie mniejsze szanse na pozyskanie środków od wielkich sponsorów – mówił wojewoda Krzysztof Kozłowski – To bardzo ważne, że ministerstwo dostrzega potrzeby tych najmniejszych klubów, ale przecież tak samo zafascynowanych sportem jak słynni sportowcy. Być może dzięki takiemu dofinansowaniu, w przyszłości kolejne sportowe talenty będą miały szanse na rozwój.

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozpoczęło realizację Programu „KLUB” w tym roku. Program powstał dzięki konsultacjom ministerstwa z lokalnymi środowiskami sportowymi. Kwota wnioskowanej dotacji wyniosła 10 000 zł w przypadku klubu jednosekcyjnego oraz 15 000 zł w przypadku klubu wielosekcyjnego. W ramach Programu „KLUB” w 2016 r. rozpatrzono 5241 wniosków. Zainteresowanie Programem Ministra Sportu i Turystyki wykazało 30% z zarejestrowanych 14 009 klubów sportowych w Polsce.

Data dodania artykułu: 2016-11-07
Autor artykułu: Zachodniopomorski UW
stat4u