SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wyjątkowy pociąg wyruszył z opolskiego dworca!
Przejażdżka tym pociągiem to prawdziwa przyjemność! Dzisiaj (26 sierpnia) odbyła się uroczysta prezentacja nowych pociągów typu "Impuls", które będą przewozić pasażerów na regionalnych liniach Opolszczyzny. Inauguracyjny przejazd z Opola do Brzegu zgromadził wielu pasażerów, którzy mogli pokonać tę trasę wraz z przedstawicielami lokalnych władz i zaproszonymi gośćmi. Opolski Urząd Wojewódzki reprezentowała Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.

Wsiadając do jednego z tych pociągów otrzymujemy to, czego potrzebuje współczesny, wymagający pasażer: komfort, wygodę, klimatyzowane pomieszczenie. Pomyślano o każdym podróżnym, znajdziemy tu udogodnienia dla rodzin z dziećmi, a także osób niepełnosprawnych. Dzięki dostępowi do internetu możemy na trasie Opole-Brzeg odwiedzić Nowy Jork czy Singapur. Wraz z biletem dostajemy w pakiecie szybkość i innowacyjność, która nawet na niedługim odcinku przenosi nas w centrum nowatorskiego świata- powiedziała Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.

Pasażerowie "Impulsa" byli zaskoczeni komfortem jazdy i szybkością, jaką rozwija pojazd. Pociąg poruszał się z maksymalna prędkością ponad 160km/h.

Data dodania artykułu: 2016-08-26
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u