SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wyjazd edukacyjno-terapeutyczny dla dzieci poszkodowanych w nawałnicy
Wojewoda Dariusz Drelich przekazał Gminie Chojnice 91 tysięcy złotych na organizację wyjazdu terapeutyczno-edukacyjnego dla 70 dzieci z Gminy Chojnice, których rodziny ucierpiały w sierpniowej nawałnicy. - To już kolejna forma wsparcia jaką przekazujemy dla poszkodowanych. Cieszy ona tym bardziej, że jest adresowana do najmłodszych. Robimy wszystko, aby dzieci zapomniały o traumatycznych przeżyciach – powiedział Wojewoda.

Przypomnijmy, że w sierpniu br. 157 dzieci z terenów dotkniętych przez nawałnice – z gmin Chojnice, Brusy, Lipusz, Sominy, Dziemiany i Czersk odpoczywały w Gdańsku i Sobieszewie dzięki współpracy m.in. z PCK – dodał.

Wojewoda Pomorski przekazał do gmin środki finansowe w wysokości przekraczającej 21 mln zł na wypłatę zasiłków na remonty i odbudowę budynków mieszkalnych. Z budżetu wojewody wygospodarowano również środki na wynajem kontenerów mieszkalnych dla najbardziej poszkodowanych rodzin. Dodatkowo pomoc finansowa w formie czeków na łączną kwotę 250 tys. zł od KGHM trafiła do gmin: Parchowo, Czarna Dąbrówka, Brusy, Czersk i Chojnice. Również LOTOS przekazał ponad 30 tys. litrów paliwa dla gmin, które ucierpiały w nawałnicy.

Data dodania artykułu: 2017-11-27
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u