SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Katowice 2017
W trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach mieszkańcy zgłosili w sumie 342 wnioski, z czego 41 to projekty ogólnomiejskie. Do 23 sierpnia trwała ich weryfikacja, a dzień później na stronie BO zostały opublikowane wyniki. Na projekty pozytywnie zaopiniowane można będzie zagłosować od 19 do 25 września.

Łącznie spośród 342 projektów do głosowania zakwalifikowano 254, z czego 230 to zadania lokalne, a 24 ogólnomiejskie. Negatywnie oceniono 70 zadań lokalnych i 16 ogólnomiejskich. W jednostkach pomocniczych Murcki i Zarzecze pozytywną ocenę otrzymały wszystkie zadania lokalne. ​Projekt L/1/11/2016 "Ścieżka Rowerowa Park Śląski - Wełnowiec - Józefowiec wzdłuż ul. Telewizyjnej, od granicy Chorzowa do ul. Bytkowskiej" wnioskodawca wycofał na etapie weryfikacji, natomiast wniosek ogólnomiejski M/25/2016 "Modernizacja laboratorium chemicznego w Pałacu Młodzieży w Katowicach" został połączony z wnioskiem M/22/2016 "Nowoczesna edukacja w Katowicach".

Głosowanie na zadania pozytywnie zweryfikowane odbędzie się w dniach 19-25 września. Podobnie jak w roku ubiegłym, będzie ono poprzedzone dzielnicowymi prezentacjami projektów, zaplanowanymi w terminie 5–15 września. Wnioskodawcy zaprezentują tam zgłoszone przez siebie zadania lokalne, przedstawią główne założenia i korzyści wynikające z ich realizacji. Prezentacje zadań ogólnomiejskich odbędą się 10 września na „Pikniku z Budżetem Obywatelskim” zorganizowanym podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych w Parku Powstańców Śląskich. Harmonogram spotkań znajduje się na stronie www.BO.Katowice.eu.

Data dodania artykułu: 2016-08-30
Autor artykułu: UM Katowice
stat4u