SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wyróżnienia dla nauczycieli
Pedagodzy z Bydgoszczy i rejonu bydgoskiego świętowali dziś Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości w Filharmonii Pomorskiej najbardziej zasłużonych odznaczeniami państwowymi i resortowymi uhonorował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Gości przywitał Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik. Po oficjalnych wystąpieniach wręczono przyznane odznaczenia i nagrody. W całym województwie Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę, Medalami Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodami Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratora Oświaty uhonorowanych zostało 893 nauczycieli. Nagrody są przyznawane pedagogom za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, w szczególności w zakresie przekraczającym wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

To, jaka jest szkoła dziś, rzutuje na to, jakim krajem i społeczeństwem będziemy jutro. System edukacyjny musi nadążać za potrzebami gospodarki i innych dziedzin życia społecznego. Stąd działania naszego rządu zmierzające do tego, aby polskie szkolnictwo było nowoczesne, a jednocześnie przyjazne dla ucznia. Jestem przekonany, że będzie to nasz wspólny sukces – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Podobne uroczystości zaplanowano w najbliższych dniach także w Toruniu i Włocławku.

Data dodania artykułu: 2016-10-08
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u