SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wystawa Ojcowie Niepodległości w ciechanowskim zespole szkół
11 września 2018 r. wystawa ,,Ojcowie Niepodległości” organizowana przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie i IPN została zaprezentowana w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema. Wystawę otworzył Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

W przemówieniu Krzysztof Bieńkowski podziękował Dyrektor placówki, Krystynie Ślubowskiej za inicjatywę udostępnienia wystawy uczniom w szkole oraz zachęcił młodzież i grono pedagogiczne placówki do jej odwiedzenia.

- Gdy Polska jest Niepodległa to Polakom żyje się lepiej i dlatego świętujemy w różny sposób setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Sukces ma wielu ojców, a sukces odzyskania Niepodległości był sukcesem w który zaangażowało się wiele osób, część z nich poznacie dzięki ekspozycji - powiedział Kierownik.

Uroczysta inauguracja wystawy odbyła się przed południem i zgromadziła nie tylko miłośników historii. Wielu uczniów przybyło na jej otwarcie i z zainteresowaniem śledziło plansze przedstawiające wysiłek narodu na drodze walki zbrojnej i dyplomatycznej o wolną Polskę. Z prelekcją na temat tła historycznego ekspozycji wystąpił nauczyciel historii, Jacek Hryniewicz. Wystawa prezentuje liderów walki o wolną Polskę w 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Ekspozycję przygotowało Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Data dodania artykułu: 2018-09-13
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u