SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,XVIII Lubuskie Święto Plonów
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w XVIII Lubuskim Święcie Plonów w Strzelcach Krajeńskich. Wojewoda podziękował rolnikom za trud włożony w uprawę. Lubuscy gospodarze dziękowali za tegoroczne plony święcąc wieńce dożynkowe, symboliczny efekt ich pracy.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej dziękczynnej w Kolegiacie pw. Matki Bożej Różańcowej celebrowanej przez ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego i ks. proboszcza Jacka Makowskiego. Następnie ulicami miasta przeszedł barwny korowód, w którym wzięli udział reprezentanci poszczególnych sołectw.

Oficjalną część zainaugurowano na stadionie miejskim w Strzelcach Krajeńskich. Dożynki obfitowały w wiele atrakcji. Podczas święta plonów rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zwycięzca otrzymał puchar Wojewody Lubuskiego. Władysław Dajczak wręczył także Odznakę Honorową „Zasłużony dla rolnictwa” nadaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych.

Na scenie wystąpił Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa oraz grupy śpiewacze: Złoty wiek (Drezdenko), Górkowianki (Górki Noteckie), Senioryści (Dobiegniew), Bukowina (Kłodawa), Grupa Śpiewacza (Szprotawski Dom Kultury). Gwiazdą imprezy był Michał Szpak.

Data dodania artykułu: 2016-09-05
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u