SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,XXXIII Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę
Co roku w dwudniowej Pielgrzymce Ludzi Pracy uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski. W tym roku już po raz 33 "Solidarność" przybędzie na Jasną Górę z hasłem "Z ochotą serc do Jasnogórskiej Matki Zawierzenia".

W sobotę 19 września o godz.19.00 mszy św. na Szczycie będzie przewodniczył ks. bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. O godz.21.00 odbędzie się Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu MB, a zaraz po nim o godz.21.45 droga krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. O godz. 00.00 mszę św. koncelebrowaną w Bazylice odprawi ks. prałat Zbigniew Kuzia.

W niedzielę 20 września od godz. 1.00 do 4.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu odbywać się będzie czuwanie modlitewne. O godz. 7.00 odbędzie się Droga Krzyżowa przygotowana przez Regiony "Solidarności": Środkowo-Wschodni i Podkarpacie. Modlitwa różańcowa ze szczytu Jasnej Góry odprawiona zostanie o godz.9.00 rano, po niej o godz.10.00 muzycy Filharmonii Lubelskiej zagrają koncert.

Przewodniczący KK Piotr Duda przywita pielgrzymów o godz. 10.40. O godz.11.00 uroczystą mszę odprawi ks. abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski

Organizatorami wydarzenia są Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, Jasnogórska Fundacja Pro Patria Bastion św. Rocha, Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”, Region Częstochowski NSZZ „Solidarność”.

Data dodania artykułu: 2015-09-16
Autor artykułu: www.solidarnosc.org.plstat4u