SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Z HIPOLITA DO CORK - PRAKTYKI ZAGRANICZNE UCZNIÓW W IRLANDII W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+
W dniu 2 lipca 2017 roku, uczniowie z „Hipolita”w Rumi wylecieli na zagraniczne praktyki zawodowe do Cork w Irlandii w ramach programu Erasmus+. Na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie uczestników projektu żegnali rodzice oraz dyrektor szkoły Pani Halina Filińska wraz z koordynatorem projektu Panem Rafałem Nowickim.
Udział w projekcie dla uczniów jest bezpłatny, a każdy uczestnik ma zapewniony intensywny kurs językowy i pedagogiczny, przelot do Irlandii, zakwaterowanie i wyżywienie u irlandzkich rodzin a przede wszystkim udział w miesięcznych praktykach zawodowych u irlandzkich przedsiębiorców oraz opiekę ze strony partnera- Your International Treining i szkolnych opiekunów, którymi są Panie: Dorota Gaszta i Urszula Kordyńska. W ZSP nr 2 w Rumi jest to drugi projekt Erasmus+ ale po raz pierwszy praktyki odbędą uczniowie z kierunków: logistyk, technik usług fryzjerskich i technik obsługi turystycznej. W ubiegłym roku podczas praktyk w Hiszpanii kształcili się kucharze.

Data dodania artykułu: 2017-07-04
Autor artykułu: Rafał Nowicki
stat4u