SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zabawa i lekcja ekologii w Łodzi
W dniu 6 listopada 2015 r. w ramach kampanii edukacyjnej pn. „Promocja selektywnej zbiórki odpadów - program edukacji ekologicznej dla mieszkańców miasta Łodzi", współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Wydział Gospodarki Komunalnej zorganizował konkurs dla dzieci szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz rodziców. Hasło konkursu brzmiało "Biegiem posegreguj", a wydarzenie odbyło się w Parku im Sienkiewicza. Konkurs został przeprowadzony przez wyłonioną w drodze przetargu firmę JERO Sp. z o.o. z Warszawy.

Przedmiotem konkursu było sportowe przedsięwzięcie polegające na przebiegnięciu odcinka ok. 0,5 km z workiem wypełnionym odpadami komunalnymi i na mecie prawidłowe ich posegregowanie do przygotowanych koszy na odpady. Celem konkursu jest nauka prawidłowej segregacji odpadów komunalnych z wykorzystaniem sportowej rywalizacji.

Konkurs odbył się w 4 kategoriach wiekowych:
- uczniowie szkół podstawowych z klas 4-6,
- uczniowie gimnazjów,
- uczniów szkół średnich,
- rodzice.

Dla każdej kategorii wiekowej przeprowadzono osobny bieg. Bieg wygrało 5-ciu z uczestników, którzy byli na mecie pierwsi i prawidłowo posegregowali odpady. Dla wszystkich uczestników każdej z kategorii przewidziane były gadżety (długopisy, ołówki elastyczne, breloczki odblaskowe, opaski odblaskowe, filcowe saszetki), a dla zwycięzców atrakcyjne nagrody:

Data dodania artykułu: 2015-11-09
Autor artykułu: www.uml.lodz.plstat4u