SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zagłosuj na najlepszą imprezę triathlonową w Polsce
Pierwsze w historii Polski zawody serii IRONMAN zostały nominowane do plebiscytu na „Najlepszą imprezę triathlonową 2015" w naszym kraju. Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia wskazał portal AkademiaTriathlonu.pl. Zwycięzców poznamy podczas ENEA Gali Polskiego Triathlonu, która odbędzie się 14 listopada w Warszawie. Wyboru, w łącznie trzech kategoriach, dokonają eksperci a także internauci. Głosowanie trwa do końca października.

Gdyńskie zawody, które odbyły się w dniach 7-9 sierpnia, nominowane są w kategorii „Dystans długi lub ultradługi". Rywalizują z imprezami w Suszu, Sierakowie, Poznaniu i Bydgoszczy. Głosowanie internautów odbywa się na stronie akademiatriathlonu.pl. (http://akademiatriathlonu.pl/newsy/aktualnosci/wydarzenia/2562-enea-gala-polskiego-triathlonu-14112015).

Pozostałe kategorie to „Dystans sprinterski lub olimpijski" i „Cykl". Klikać można raz dziennie, do 31 października. Nie trzeba się rejestrować ani podawać żadnych danych. Osobno swoją opinię wyrazi grono 50 ekspertów rynku triathlonowego w Polsce - organizatorzy imprez, trenerzy, zawodnicy, dziennikarze i działacze. Głosy z obu grup zostaną zsumowane i wyciągnięta zostanie tzw. średnia ważona.

Liczymy, że i w tym roku uda się powtórzyć sukces z dwóch poprzednich lat, kiedy to impreza organizowana jeszcze pod nazwą Herbalife Triathlon Gdynia, także zdobywała najwyższe uznanie, zarówno specjalistów jak i internautów, w plebiscycie największego w Polsce portalu skupiającego społeczność triathlonową.

Warto przypomnieć, że Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2015 już zdobył pierwsze bardzo wysokie noty. Blisko 90% uczestników jest zadowolonych z przebiegu imprezy. Jeszcze więcej osób poleciłoby gdyński triathlon znajomym - tak wynika z ankiety wysłanej do wszystkich uczestników sierpniowej rywalizacji.

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia 2016 odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia. Zapisy ruszą jeszcze w tym roku, 1 grudnia. Przed rokiem limit 2000 zawodników na dystans główny został wyczerpany w niespełna 79 godzin. To trzeci wynik w Europie wśród zawodów z cyklu IRONMAN!

Data dodania artykułu: 2015-10-13
Autor artykułu: UM Gdyniastat4u