SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zamieszkaj dobrze! Duża rodzina na swoim
Miasto przekazało kolejne mieszkania w ramach programu Dom Dużej Rodziny. W środę odwiedziliśmy jedną z rodzin, która właśnie wprowadziła się do takiego lokalu. Dom Dużej Rodziny to jeden z 9 programów jakie Szczecin oferuje w ramach pakietu "Zamieszkaj dobrze !".
Rodzina państwa Kuźmów, składająca się z sześciu osób, wprowadziła się właśnie do lokalu przy ul. Łuczniczej na Niebuszewie. Podoba nam się bardzo okolica, spokój i cisza. W końcu mogliśmy się zakotwiczyć, a nie tułać się od mieszkania do mieszkania - mówią zgodnie Anna i Jarosław Kuźma - mieszkanie jest duże i wygodne. Jedynm słowem same plusy To mieszkanie dwupoziomowe o powierzchni ok 80 m2, znajdują się w nim cztery pokoje, kuchnia, pomieszczenie gospodarcze i dwie łazienki.

To jest jeden z projektów mieszkaniowych, które realizujemy z myślą o rodzinach - mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina - Liczymy, że to będzie wasz nowy dom na najbliższe lata

Lokal należy do Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i został kompleksowo przez spółkę zmodernizowany oraz wyposażony.

Mieszkanie jest przestronne i co ważne o czynszu komunalnym. Dodatkowo rodzina może starać się o dodatek mieszkaniowy - mówiła Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego TBS - W ramach programu DDR do tej pory wynajeliśmy trzy mieszkania.

Idea programu. Program Dom Dużej Rodziny ruszył w 2016 roku. Zakłada pomoc rodzinom, które mieszkają w Szczecinie minimum 3 lata i w dniu podpisania umowy nie mają tytułu prawnego do innego lokalu na terenie miasta. Rodzina powinna składać się przynamniej z trójki dzieci. Pomocą objęte zostają te rodziny wielodzietne, które ze względu na sytuację finansową nie mogą zapewnić sobie odpowiednich warunków mieszkaniowych we własnym zakresie, jednak są w stanie ponosić koszty związane z utrzymaniem mieszkania. W tych rodzinach nie może występować problem uzależnień, a także zadłużenie dotychczas zajmowanego lokalu. Czynsz najmu w lokalu wynajmowanym w ramach programu jest taki sam jak w mieszkaniu komunalnym. Rodziny mogą ubiegać się także o dodatek mieszkaniowy.

"Zamieszkaj dobrze !" to pakiet dziewięciu programów mieszkaniowych Szczecina. Stanowią one bogatą ofertę skierowana do osób z różnych środowisk, o różnych potrzebach mieszkaniowych, a przede wszystkim o różnym poziomie dochodów, które na ustalonych zasadach mogą wynająć mieszkanie. Miasto dysponując mieszkaniami w obu gminnych TBS’ach oraz we własnym zasobie mieszkaniowym - wynajmuje mieszkania zawodowym rodzinom zastępczym, usamodzielniającym się wychowankom placówek wychowawczo-opiekuńczym lub pieczy zastępczej, studentom, absolwentom, dużym rodzinom oraz seniorom.

Data dodania artykułu: 2018-04-20
Autor artykułu: UM Szczecin
stat4u