SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zapraszamy na tradycyjne święcenie pokarmów przed Bazyliką Mariacką
W Wielką Sobotę, 4 kwietnia o godzinie 13:00 przed Bazyliką Mariacką Kardynał Stanisław Dziwisz będzie święcił wielkanocne pokarmy. Po uroczystości Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski złoży życzenia krakowianom i turystom wypoczywającym w Krakowie w czasie świąt.
Przed święceniem pokarmów Lidia Jazgar i Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki opowiedzą o tradycjach związanych z Wielkim Postem i Wielkanocą.

Fundatorem wielkanocnego stołu jest restaurator Jacek Łodziński. Dary ze stołu odbiorą Bracia Albertyni dla podopiecznych kuchni Brata Alberta. Po uroczystości goście podzielą się z mieszkańcami Krakowa poświęconymi jajkami i kukiełkami oraz złożą sobie życzenia.

Tego samego dnia, po drugiej stronie Sukiennic o godzinie 10:00 odbędzie się pokaz wielkanocnych stołów regionalnych. Stoiska będą oceniane pod względem wrażeń wizualnych oraz pomysłów na ciekawe powitanie gości, np. przyśpiewkami. Pokaz organizowany jest we współpracy z Małopolskim Oddziałem Doradztwa Rolniczego.

W Poniedziałek Wielkanocny (6 kwietnia) o godzinie 15:00 grupa teatralna „Adalex" przedstawi spektakl muzyczny pt. „W kawiarni u Antoniowej".

Data dodania artykułu: 2015-04-03
Autor artykułu: źródło-www.krakow.plstat4u