SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zasłużony kulturze
W swojej działalności artystycznej znany jest z tego, że eksperymentuje, poszukuje i tworzy. Krzysztof Warguła, muzyk, aranżer, dyrygent Obornickiej Orkiestry Dętej oraz kierownik artystyczny zespołu folklorystycznego „Maniewiacy” otrzymał medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Uroczystego wręczenia dokonała wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Krzysztof Warguła przez wiele lat był muzykiem i koncertmistrzem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej w Poznaniu. Pod koniec lat 80. założył Poznański Kwartet Saksofonowy. Podejmował także współpracę z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji pod dyrekcją Zbigniewa Górnego oraz orkiestrą Aleksandra Maliszewskiego. Do jego największych osiągnięć należy reaktywacja Obornickiej Orkiestry Dętej, z którą koncertuje już 20 lat. Krzysztof Warguła chętnie angażuje się w inicjatywy charytatywne. Był jednym z pomysłodawców utworzenia Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Mały Elf”. W pracy z dziećmi i młodzieżą dba o równe szanse w dostępie do edukacji muzycznej, bez względu na status materialny.

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczenie otrzymują osoby szczególnie wyróżniające się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Data dodania artykułu: 2017-02-16
Autor artykułu: UM Poznań/Mateusz Czaplicki
stat4u