SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Zmiany legislacyjne w zakresie gospodarki odpadami
Zaproponowaliśmy rozwiązania legislacyjne, które dotyczą regulacji, inspekcji i składowania odpadów. Jest to ustawa o gospodarowaniu odpadami oraz ustawa o inspekcji środowiska – zapowiedział szef rządu podczas wtorkowej konferencji prasowej po Radzie Ministrów.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku tygodni podjęte zostały intensywne prace rządowe dotyczące rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że rząd dostrzega ten problem zarówno od strony społecznej jak i gospodarczej, w związku z tym zajmie się nim systemowo od początku do końca, czyli od wwożenia odpadów do ich utylizacji w odpowiednich miejscach.

Chcemy wyeliminować różne nieprawidłowości, patologie oraz niedoskonałości tego systemu – dodał.

Podczas wystąpienia Prezes Rady Ministrów zwrócił też uwagę na fakt, że przez 8 lat rządów poprzedników niewiele działo się w temacie gospodarki odpadami. Rozmawiano o segregacji śmieci, ich utylizacji, o spalarniach to były tylko dyskusje. Przypomniał, że wcześniej także dochodziło do pożarów wysypisk śmieci. Wysypiska płonęły i naszych poprzedników nie bardzo to interesowało. Rocznie było kilkadziesiąt, a więc niewiele mniej niż teraz. Oczywiście część z nich to był samozapłon, a cześć to były podpalenia – mówił premier. Szef rządu odniósł się też do obecnych działań ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego oraz ministra środowiska Henryka Kowalczyka, które doprowadziły m.in. do zatrzymania nielegalnych transportów i powstania nielegalnych wysypisk śmieci.

Data dodania artykułu: 2018-06-26
Autor artykułu: mat prasowe KPRM
stat4u