SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ślubowanie nowych funkcjonariuszy
14 młodych policjantów ślubowało w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Komenda Powiatowa w Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu i Słubicach to tylko niektóre jednostki, których szeregi zasili 14 młodych policjantów. Dziś złożyli uroczyste ślubowanie i udadzą się do szkoły policyjnej.

- Państwa rolą jest zapewnienie wielopłaszczyznowego bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu. Rząd RP, co podkreśla Premier Mateusz Morawiecki, stawia sobie za priorytet bezpieczeństwo obywateli. Dlatego cieszę się, że w województwie lubuskim kolejni młodzi funkcjonariusze składają dziś przysięgę – podkreślił Wojewoda Lubuski dziękując młodym funkcjonariuszom za wybranie tej nie łatwej drogi zawodowej.

Podczas uroczystości zasłużonym funkcjonariuszom wręczono również: Złoty i Brązowy „Medal za Długoletnią Służbę”, Srebrne i Brązowe „Odznaki Zasłużony Policjant”, Medale za Zasługi dla Policji oraz wyróżnienia i nagrody.

Data dodania artykułu: 2018-03-28
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u