SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Światło, które łączy w Gorzowie
Jak co roku, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak otrzymał z rąk harcerzy ZHP Betlejemskie Światło Pokoju - symbol pokoju, nadziei i miłości.

Symbol pokoju, nadziei i miłości zagościł w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. „Światło, które łączy” jest tegorocznym hasłem Betlejemskiego Światła Pokoju. Akcja wpisuje się w adwentowe czuwanie realizowane przez harcerzy ZHP. Polscy harcerze uczestniczą w wielkiej sztafecie przekazywania betlejemskiego światła pokoju od 1991 roku.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podziękował harcerzom za przekazanie betlejemskiego światełka pokoju. – Drodzy harcerze, dziękuję Wam, za dzisiejszą wizytę i przekazanie światełka pokoju. Przynieśliście znak, który zawiera w sobie miłość, nadzieję, dobroć – powiedział w czasie spotkania wojewoda Władysław Dajczak, składając najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się święta.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wspólnie z Wicewojewodą Lubuskim Wojciechem Perczakiem w podziękowaniu za przekazanie światła podarowali harcerzom słodkie upominki.

Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna akcja skautów i harcerzy przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Harcerze niosą lampiony do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów. Dzielą się radosną nowiną i przekazują największe wartości braterstwa i pokoju.

Data dodania artykułu: 2018-12-22
Autor artykułu: Lubuski UWstat4u