SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Światowy Dzień Chorego w gorzowskim Hospicjum św. Kamila
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w obchodach Światowego Dnia Chorego w gorzowskim hospicjum św. Kamila

W gorzowskim Hospicjum św. Kamila przygotowane zostały uroczystości wpisujące się w ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Chorego. Chorych odwiedził wojewoda Władysław Dajczak. Dzień chorego został ustanowiony 13 maja 1992 r., w 75 rocznicę objawień fatimskich przez Papieża Jana Pawła II. Głównym założeniem było skupienia uwagi na osobach chorych, cierpiących i ich potrzebach.

- Światowy Dzień Chorego jest poświęcony refleksji nad istotą cierpienia. Ustanawiając go, Papież Jan Paweł II uświadomił nam wszystkim, nie tylko ludziom chorym, kruchość ludzkiego ciała. Cierpienie i ból nie jest wyłącznie doświadczeniem niszczącym, ma swój głęboki sens, moralny sens – powiedział Wojewoda Władysław Dajczak powołując się na słowa Papieża, który mówił, że bez cierpienia, nie staniemy się ludźmi i nie osiągniemy duchowej dojrzałości. Jednocześnie Papież Jan Paweł II zachęcał do walki o zdrowie i twierdził, że trzeba chronić życie chorych.

W czasie spotkania w hospicjum Wojewoda podziękował pracownikom hospicjum, wszystkim wolontariuszom oraz kierownictwu za pracę na rzecz drugiego człowieka.

Data dodania artykułu: 2018-02-14
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u