SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,„Srebrny Krzyż Zasługi” dla Piotra Szychowskiego
W Centrum Promocji Kultury w Drezdenku, podczas benefisu 20-lecia pracy artystycznej, odbyła się ceremonia uroczystego wręczenia „Srebrnego Krzyża Zasługi” wybitnemu pianiście dr hab. Piotrowi Szychowskiemu. Odznaczenie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Jako przedstawiciel Rządu RP w województwie lubuskim chciałbym podziękować Panu za chwile takie jak dzisiejsza. Pomimo braku czasu jest Pan w małych miejscowościach. Nie często zdarza się, że trafiają do nich wybitni wykonawcy muzyki klasycznej. To bardzo ważne, że prowadzi Pan ludzi w nieznany świat muzyki klasycznej i odkrywa go przed nimi – powiedział Wojewoda Lubuski życząc artyście dalszego, prężnego rozwoju kariery, również na zagranicznych scenach.

Wydarzenie uświetnił występ artystyczny nagrodzonego pianisty, który w roku 2018 świętuje nie tylko 20-lecie pracy artystycznej, ale również 10-lecie pracy na rzecz krzewienia kultury w miejscach odległych od wielkich centrów miast, oper i filharmonii.

Piotr Szychnowski jest członkiem Rady Programowej Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej „Sauerianum”. Inicjuje wydarzenia kulturalne, głównie związane z uroczystościami narodowymi. Współorganizował cykl koncertów dla dzieci „Z muzyką klasyczną pod strzechy”.

Data dodania artykułu: 2018-03-20
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u