SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,100-lecie szkoły podstawowej im. Marii Wójcik w Wilkowyi
Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski uczestniczył w uroczystości z okazji 100-lecia powstania Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Wójcik w Wilkowyi. Gratulacje i życzenia owocnej pracy w nowym roku szkolnym złożył uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Izydora w Marianowie. Po mszy na terenie szkoły odbyła się część oficjalna obchodów. Gratulacje pracownikom szkoły, uczniom i absolwentom złożyli m.in. Wicemarszałek Senatu Maria Koc, poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Woźniak i Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Wójcik w Wilkowyi istnieje od 1917 roku. Patronka szkoły, nauczycielka Maria Wójcik, związana była z placówką od 1928 r. Po II wojnie światowej została kierowniczką szkoły. Rozbudowała szkołę, w której stworzono nową klasę i mieszkania dla nauczycieli. Maria Wójcik była surowym i wymagającym wychowawcą. Dzieciom z chłopskich rodzin pomagała uzyskać wykształcenie i wybrać zawód. Szkołą w Wilkowyi kierowała do 1956 r.

Data dodania artykułu: 2017-09-06
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u