SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Przewodowie Poduchownym
22 marca br. w Szkole Podstawowej w Przewodowie Poduchownym odbyło się święto Szkoły Podstawowej im. Przyjaźni Polsko - Węgierskiej. W spotkaniu wziął udział Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, Robert Kochański.

Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów szkoły. Następnie w części oficjalnej głos zabrali zaproszeni goście. Przemówienie wygłosił Gabor Lagzi - I Sekretarz Ambasady Węgier w Polsce. Robert Kochański odczytał i przekazał na ręce wójta Cezarego Wojciechowskiego oraz rady pedagogicznej list skierowany na tę okazję ze strony Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery. Wojewoda Mazowiecki pogratulował uczniom szkoły i nauczycielom ich sukcesów, zachęcał do pracy nad utrzymaniem pamięci o dobrych stosunkach polsko-wegierskich oraz dbania o utrzymanie silnych więzi między dwoma bratnimi narodami.

Zebrani goście obejrzeli prezentację multimedialną na temat Węgier i część artystyczną przygotowaną przez młodzież pt. ,,Z biegiem lat, z biegiem dni". Przed zebranymi zaprezentowała się grupa rekonstrukcyjna rycerstwa polskiego z Domu Polonii w Pułtusku. Gawędę o tradycjach szlacheckiej Rzeczypospolitej przedstawił i barwnie opisał Kasztelan Zamkowy Domu Polonii w Pułtusku. Rozstrzygnięto również konkursy plastyczne i literackie związane tematycznie z Węgrami, w których wzięli udział uczniowie.

Data dodania artykułu: 2019-03-26
Autor artykułu: Mazowiecki UWstat4u