SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Otwarcie drogi gminnej w Szklarni, w gminie Zakrzew
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wziął udział w otwarciu drogi gminnej w miejscowości Szklarnia, w gminie Zakrzew. W 2017 r. gmina Zakrzew otrzymała dotację celową w wysokości 120 tys. zł, (ponad 75 proc. kosztów), na odbudowę drogi gminnej o długości 617 m w miejscowości Szklarnia, zniszczonej wskutek klęski żywiołowej. Do realizacji tej inwestycji gmina dołożyła 38,7 tys. zł.

Podczas otwarcia drogi wojewoda zaznaczył, że w każdej gminie województwa lubelskiego potrzebne są remonty dróg. Mówił o podejmowanych działaniach mających na celu zwiększenie tych środków dla naszego regionu.

– Wczoraj odbył się w Warszawie konwent wojewodów. Rozmawialiśmy na temat programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej i mogę powiedzieć, że jest powód do optymizmu już na ten rok. Myślę, że będzie możliwość realizacji wielu zadań drogowych finansowanych z różnych środków, tych z rezerwy celowej na odbudowę dróg po klęskach pogodowych, utwardzanie dna wąwozów lessowych, czy też w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Potrzebujemy pieniędzy na te zadania i one będą – zadeklarował Przemysław Czarnek.

Data dodania artykułu: 2018-02-17
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u