SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Prezydent RP w Strzelcach Krajeńskich
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda po raz pierwszy jako głowa państwa gościł w województwie lubuskim. Prezydent wmurował kamień węgielny pod rozbudowę Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył wizytę w Strzelcach Krajeńskich, gdzie odbyły się uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę Szkoły Podstawowej. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wspólnie z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem powitali Prezydenta w województwie lubuskim.

Podpisanie aktu erekcyjnego dokonane zostało przez Prezydenta RP, Ministra RPiPS, Wojewodę Lubuskiego, Wicemarszałka Województwa Lubuskiego oraz Burmistrza Strzelec Krajeńskich na terenie rozbudowy Szkoły Podstawowej. Prezydent RP Andrzej Duda na pamiątkę umieścił podpisany Akt w tubie, który symbolicznie zamurował w specjalnie przygotowanym miejscu w fundamencie nowego budynku szkoły.

Następnie na Rynku w Strzelcach Krajeńskich odbyło się spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami. – Panie Prezydencie, dziękujemy, że jest pan dzisiaj razem z nami, po raz pierwszy jako głowa państwa – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. – Mamy ogromne szanse na rozwój naszego województwa, które opieramy na posiadanych bogactwach naturalnych, złoża miedzi, węgla brunatnego. Od lat mówimy, że jest to nasza ogromna szansa na rozwój. – Bardzo wierzymy, że ogłoszony przez rząd Premier Beaty Szydło Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, który Pan Prezydent mocno wspiera, będzie dla nas ogromną szansa z której skorzystają wszyscy mieszkańcy naszego województwa – podkreślił wojewoda Dajczak.

Prezydent podczas wystąpienia nawiązał m.in.: do planowanej budowy obwodnicy Strzelec Krajeńskich, podkreślając swoje wsparcie w inwestycji. Dodał również, że zrównoważony rozwój gospodarczy jest priorytetem polskiego rządu, co przełoży się na rozwój przede wszystkim mniejszych miejscowości.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich została podjęta z inicjatywy Burmistrza Strzelec Krajeńskich, dla podnoszenia jakości kształcenia i poprawy warunków nauki najmłodszych mieszkańców gminy. Inwestycję rozpoczęto we wrześniu 2016 roku, zakończenie przewidziano na wrzesień 2017 roku.

Data dodania artykułu: 2016-10-11
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u