SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ukraińskie Kiwerce zwycięzcą piłkarskiego turnieju o puchar wojewody
Dziesięć zespołów walczyło o puchar wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka podczas halowego turnieju piłki nożnej w Tomaszowie Lubelskiem. Zwycięstwo odniosła drużyna z miasta Kiwerce na Ukrainie, przed ekipą z Tomaszowa Lubelskiego. Trzecie miejsce zajęli gracze ze Świdnika.

– Wszystkim bardzo serdecznie gratuluję – powiedział na zakończenie turnieju wojewoda Przemysław Czarnek. – Dziękuję państwu za ten wspaniały turniej i liczę na to, że dalej będziemy mogli się spotykać tutaj, w Tomaszowie Lubelskim, w tej pięknej hali u pana starosty, w tym pięknym mieście u pana burmistrza. Jesteśmy dzisiaj szczęśliwi podwójnie, bo w końcu mamy złoty medal w Pjongczang, zdobyty przez Kamila Stocha.

Zawody odbyły się whali sportowej Zespołu Szkół Nr 2. Uczestnikami turnieju były drużyny reprezentujące Tomaszów Lubelski, Kraśnik, Świdnik, Lublin, powiat tomaszowski, gminę Kąkolewnica, Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie oraz z takich miast z Ukrainy jak: Krzemieniec, Wasylków i Kiwerce.

Zespoły grały w składzie sześcioosobowym. W każdej z drużyn znaleźli się pracownicy urzędów biorących udział w sportowej rywalizacji oraz szefowie niektórych jednostek. Czas trwania meczu wynosił 10 minut. Drużyny były podzielone na 2 grupy. W grupach mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Zwycięzcom i uczestnikom wręczono puchary, statuetki i okolicznościowe upominki.

***

Wojewoda lubelski w trakcie wizyty w Tomaszowie Lubelskim spotkał się również z uczestnikami Mistrzostw Polski Młodzików Polskiego Związku Narciarskiego – Ogólnopolskich Zawodów UKS w kategorii junior D i E w biegach narciarskich. Na trasie biegowej Siwej Doliny młodzi narciarze rywalizowali stylem klasycznym i dowolnym o XIII Puchar Roztocza. Ich zmagania obserwował wojewoda Przemysław Czarnek, który miał również okazję pogratulować zwycięzcom.

Data dodania artykułu: 2018-02-20
Autor artykułu: Lubelski UW
stat4u