SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wojewoda z wizytą w gminie Nowe Miasteczko
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przyjmując zaproszenie Burmistrza Danuty Wojtasik, odwiedził gminę Nowe Miasteczko. W czasie wizyty wojewoda m.in. uroczyście zainaugurował Leśny Dzień Dziecka jak również spotkał się z radnymi i sołtysami gminy.

Wizyta w gminie Nowe Miasteczko rozpoczęła się od oficjalnej inauguracji Leśnego Dnia Dziecka przez wojewodę Władysława Dajczaka i burmistrza Danutę Wojtasik. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie sportowo - edukacyjne połączone zostało z Dniem Sportu Szkolnego w dwóch placówkach oświatowych na terenie gminy. Następnie wojewoda zapoznał się z nową infrastrukturą drogową, powstałą dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa ze środków "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019".

Wojewoda Lubuski odwiedził również Szkołę Podstawową w Borowie Wielkim w której powstał dodatkowy oddział przedszkolny ze środków zewnętrznych. Szkoła liczy obecnie wraz z oddziałami przedszkolnymi 113 uczniów w tym 40 przedszkolaków, 62 uczniów podstawówki, 11 gimnazjalistów. Władysław Dajczak był również w Zespole Szkół Nr 1 w Nowym Miasteczku, gdzie uruchomiono jedną z pierwszych w powiecie klas mundurowych przygotowującą młodzież do pracy w wojsku, straży pożarnej, policji, służbie więziennej czy straży miejskiej.

Na zakończenie wizyty wojewoda Władysław Dajczak spotkał się z radnymi i sołtysami, którzy przedstawili bieżące problemy gminy. Wojewoda podziękował za zaangażowanie i wsparcie przy realizacji programów rządowych.

– To dzięki Waszemu wsparciu bardzo dobrze realizowane są programy rządowe m.in. program Rodzina 500 Plus, wprowadzony przez Panią Minister Elżbietę Rafalską. Dziękuję za zaangażowanie i współpracę. Jestem otwarty na spotkania z Państwem, cel mamy jeden, rozwój samorządu lokalnego co przekłada się na rozwój województwa – zaznaczył wojewoda.

W ramach tegorocznej edycji Programu „MALUCH+” 2018, Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” planuje utworzyć pierwszy w Nowym Miasteczku żłobek dla 45. dzieci. Dotacja w wysokości 468 tys. zł przeznaczona zostanie na adaptację nieruchomości, zakup pierwszego wyposażenia oraz na obniżenie miesięcznych opłat za żłobek ponoszonych przez rodziców lub opiekunów dzieci. Planowany termin otwarcia żłobka to wrzesień 2018 r.

Data dodania artykułu: 2018-06-05
Autor artykułu: Lubuski UW
stat4u